Summutite remont
ja vahetus Tallinnas

Tallinnas asuv Mootori Meistrid teeninduskeskus pakub kvaliteetset ning taskukohaste hindadega summutite remonti või vahetust. Kvaliteetse auto hea mootor peaks töötama vaevu kuuldavalt! Kui tegemist ei ole just rallisõitjaga, peaksite antud väitega nõustuma. Kindlasti jälgite ka kõige muu seas auto summuti veatut toimimist.

Miks on oluline teostada summuti remonti õigeaegselt

Paljud autoomanikud ei pea auto väljalaskesüsteemi õigeaegset hooldust ja remonti oluliseks. Neile tundub, et antud rikke juures on kõige ebameeldivam üleliigne müra. Ent see ei vasta tõele.

Väljalaskesüsteemi talitlushäired võivad põhjustada:

  • suurenenud kütusekulu;
  • mootori ebakorrapärast toimimist, eriti ülemineku tingimustes (kiirendus, pidurdamine või käikude vahetamine);
  • tõrkeid juhtseadmes.

See on tingitud asjaolust, et kaasaegse auto väljalaskesüsteem ei ole mõeldud ainult heitgaaside väljutamiseks. See on seadistatud nii, et mootor töötaks kõikides režiimides maksimaalse efektiivsusega. Just väljalaskesüsteem tagab silindrite õiget puhastust. Juhtseade töötleb mitmesuguste andurite, sealhulgas vabaneva hapniku andurite teavet. See võimaldab korrapärast töötava segu rikastamise vormistamist, mis mõjutab nii tõhusust kui ka säästlikkust. Seetõttu tähendab õigeaegse summuti remont mitte ainult vaikset ja ühtlaselt töötavat mootorit, vaid ka sääsmist kütuse arvelt.

Väljalaskesüsteemi rikked ja nende kõrvaldamine

Enamasti räägime põhiliste “purkide”, mis moodustavadki summuti, tavalisest läbipõlemisest või kahjustustest. Ent rikked võivad olla erinevad:

  • süsteemi liitekohtade hermeetilisuse puudumine;
  • tihendite läbipõlemine;
  • summuti juhtvaheseinte hävinemine;
  • katalüsaatori hävinemine;
  • resonaatori hävinemine või läbipõlemine jne.

Kui väljalaskeelementide liitekohtade probleem on lahendatav tihendite asendamise ja ühenduste läbipuhumisega, siis tõrked resonaatoris või summuti vaheseintes eeldavad peamiselt väljavahetamist.

Summutite väljavahetamisel kasutame ainult originaalseid osi või kvaliteetseid analooge, millel on vastavad sertifikaadid, mis kinnitavad osade kasutamisõigust konkreetse sõiduki puhul. Omame laialdast kogemust eri automarkidega töötamisel ja tunneme hästi nende väljalaskesüsteemide omadusi. See võimaldab meil teha oma tööd kiiresti, tõhusalt ja garantiiga.

Maxmark24 OÜ

Reg.kood: 14454242
KMKR: EE102061730
Maleva 2, 11711 Tallinn
Box nr. 109

+372 5631 2888
info@mmservice.ee